BIK bez tajemnic. Dlaczego nie mogę dostać pożyczki pozabankowej?

Informacje na temat naszych zobowiązań, czyli dokładnie kredytów i pożyczek to nasza historia kredytowa znajdująca się w Biurze Informacji Kredytowej. Figurowanie w tej bazie nie musi oznaczać, że zalegamy ze spłatami wobec innych podmiotów. Wręcz przeciwnie. To nasza historia kredytowa dobra lub zła. Niemniej jednak jeśli nie możemy uzyskać pożyczki w banku ani też pozabankowej może oznaczać, że coś jest nie tak.

 

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają nas w BIK-u

 

Jedne tak, inne nie. Wszystko zależy od ich indywidualnych kryteriów, jakimi kierują się przy rozpatrywaniu wniosków. Dlatego też fakt, że jedna firma pożyczkowa nie udzieliła nam chwilówki lub pożyczki ratalnej nie oznacza, że w innej będzie tak samo.

 

Dlaczego brak akceptacji wniosku?

 

Nawet jeśli mamy tzw. „czyste konto” firma pożyczkowa może odmówić udzielenia pożyczki. Firmy te sprawdzają naszą zdolność kredytową na podstawie danych o dochodach umieszczonych w formularzu. W przypadku odmownej decyzji, wniosek można złożyć w innej z firm. Można też zastanowić się nad połączeniem dochodów z małżonkiem/małżonką tak, by zdolność kredytowa była wyższa.

 

Pozytywne informacje w BIK-u

 

To kolejny atut, dzięki któremu bez problemu uzyskamy pożyczkę nie tylko w banku, ale też w każdej jednej firmie pożyczkowej. Spłacając terminowo zobowiązania, budujemy dobrą historię kredytową, dzięki której widniejemy jako wiarygodny potencjalny pożyczkodawca, co do którego firma pożyczkowa nie ma zastrzeżeń. W konsekwencji mamy możliwość uzyskania pożyczki.

2 myśli na temat “BIK bez tajemnic. Dlaczego nie mogę dostać pożyczki pozabankowej?

Dodaj komentarz