Sprawdzamy wiarygodność firmy pożyczkowej

W zdecydowanej większości firm pożyczkowych oraz parabanków z jakimi mamy dziś do czynienia online, to wiarygodne firmy. Mamy jednak silną tendencję wzrostową firm w tym sektorze, dlatego każdą z nowych, której warunki umowy pożyczki pozabankowej nam odpowiadają warto sprawdzić na wszelkie z możliwych sposobów.

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

 

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego KNF znajdują się ostrzeżenia dotyczące nierzetelnych firm. To pierwsze miejsce, które warto odwiedzić w poszukiwaniu informacji o firmie pożyczkowej, z której oferty chcemy skorzystać.

 

Związek Firm Pożyczkowych

 

W celu sprawdzenia wiarygodności firmy pożyczkowej warto skontaktować się ze Związkiem Firm Pożyczkowych. Można zrobić to mailowo lub odwiedzając jego stronę internetową.

Sprawdzamy opinie i wszelkie informacje

 

Portale z opiniami oraz wszelkie fora tematyczne to kolejne miejsca, które warto odwiedzić w poszukiwaniu cennych informacji o danym pożyczkodawcy. Jako klienci mamy pełne prawo do tego, by korzystać z wszelkich możliwych sposobów, dzięki którym będziemy pewni tego, że dana firma pożyczkowa jest godna zaufania. Zwykle nie postępujemy w ten sposób, co jest oczywiście bardzo ryzykowne. Pożyczki pozabankowe udzielane są obecnie przez bardzo dużą ilość firm. Nie każda z nich jest popularna i nie każda z nich posiada na tyle rozbudowaną stronę, że znajdziemy na niej wszelkie potrzebne nam informacje. Dlatego przeszukanie innych stron w trosce o więcej wiedzy na temat danej firmy jest koniecznością.

2 myśli na temat “Sprawdzamy wiarygodność firmy pożyczkowej

Dodaj komentarz